Warnock popírá plány na odchod z Aberdeenu

التعليقات · 83 الآراء

Neil Warnock doufá, že čtvrtfinále Skotského poháru může být zlomovým okamžikem. Levné dresy Aberdeena vyhnul se otázce, zda porážka může znamenat konec jeho krátkého působení.

Dons v Premiership nevyhráli už deset zápasů, z toho šest pod vedením Warnocka, a v tabulce se nacházejí na desátém místě, čtyři body nad pásmem ohrožení.

Zdá se, že jejich šance na postup do první šestky prakticky skončily, protože na šestý Hibernian ztrácejí pět zápasů před koncem sedm bodů.

Zdá se, že pohár je jediný způsob. Levné dresy Aberdeen se může těšit ze zbytkového úspěchu, ale hostí Kilmarnock, který v této sezóně vyhrál všechna tři ligová střetnutí mezi těmito týmy.

Warnock byl jmenován do konce sezony, aby oživil naděje Aberdeenu na evropské poháry poté, co byl propuštěn Barry Robson.

Odchod z poháru by mohl představenstvo a 75letého Warnocka přimět k zamyšlení, zda může udělat něco pro to, aby změnil osud Aberdeenu.

Když byl tento scénář předložen Warnockovi, manažer odpověděl: „Myslím, že je to opravdu hypotetická věc. Myslím, že se mě budete muset zeptat, jestli a kdy se to stane.

„Soustředím se jen na to, abychom byli pozitivní a v sobotu proti Kilmarnocku uhráli výsledek. Myslím, že to je jediná věc, kterou můžete udělat. Nemůžete se nechat unést tím, co by kdyby.“

Sobotní porážka proti St Mirren byla pro Warnocka nejnižším bodem, alespoň doposud. Vedení 1:0 v závěrečných minutách, Levné fotbalové košile Aberdeen po přezkoumání VAR byla nařízena penalta a domácí tým během dvou minut dvakrát skóroval.

Bývalý manažer Sheffieldu United se snažil své hráče pozvednout a nyní chce, aby využili příležitosti jet do Hampdenu a začali měnit historii.

„Musíme jít dál,“ řekl. „Víme, že nemá smysl se litovat. Myslím, že to děláte 24 hodin.

„Odvádíme skvělou práci. Musíte si uvědomit, jaké máme štěstí v době, jako je tato, kdy je tolik lidí bez práce. Odvádíme velmi dobrou práci.

„Ano, momentálně se nám nedaří, sebevědomí je trochu nízké, ale dobrý výsledek může věci změnit. Pojďme se tedy posunout kupředu. Je to velká příležitost pro všechny.

„Je to téměř závan čerstvého vzduchu. V šampionátu nejsou žádné body k mání a všichni zoufale toužili po bodech.

Myslím, že je to přesně takový zápas, jaký potřebujeme, proti velmi dobrému týmu.“

„Každý potřebuje obrat, když máte negativní období, jako jsme měli my.

Pokud mám být upřímný, myslel jsem si, že to bude St Mirren, po celých 90 minut, ale musíte jít dál.“

„Někdy ve fotbale dostanete kopanec do zubů a musíte se prostě odrazit ode dna.“